Delta Laboratuvar Tezgah Sistemleri

  • +90 212 691 0 777
  • +90 538 485 23 05
  • [protected email address]
deltalabcalismakompactlaminant

Kimyasal Dayanımlı Kompakt Laminant

Yüksek basınçla sıkıştırılmış Laminat tezgahlar ( HPL/ Phenolic Resin ) tüm alanlarda kullanılabilir. Yaklaşık 180 dereceye kadar sıcaklığa, kimyasallara, neme ve yüksek ağırlığa karşı dayanır. Kolay temizlenebilir ve hijyenin ön planda olduğu yerlerde anti bakteriyel özelliği sayesinde rahatlıkla kullanılabilir. 

12 – 16 – 20 mm kalınlıklarda uygulanabilir.

deltalaboratuvartezgahyu-zeyi

Seramik (Stoneware)

Tezgah yüzeyi maksimum 180cm’e kadar yekpare üretilmektedir. Hidroflorik asit (Hydrofluoric acid) haricinde tüm kimyasallara dayanıklıdır. 

Bunun dışında darbelere, ısıya ve suya karşı dayanımı oldukça yüksektir. Yaş Kimya Laboratuvarlarında ve Performans tipi Çeker Ocaklarda sorunsuzca kullanılabilir. Aynı malzemeden Evye mevcuttur.

deltalabcalismananoseramik_1

Nanoseramik

Belirli uygulama alanlarında, endüstriyel seramiğe alternatif olarak sunulabilen, iyi bir kimyasal, nem ve ısı dayanımına sahip yüzey malzemesidir. Plakalar olarak tedarik edilen ham yüzey malzemesi, kesilerek projeye uygun şekilde ölçülendirilir.  

deltalabepoksiresin

Epoksi Resin

Epoxy Resin’den yapılmış çalışma yüzeyleri çok yüksek kimyasal dayanım gereksinimi olan yerlerde kullanılır. 

Tamamen homojen bir malzeme olup asit ortamına karşı yüksek derecede dayanıklıdır. Bunun dışında darbelere, ısıya ve suya karşı dayanımı da oldukça yüksektir.  Kimyasal Analiz Laboratuvarlarında ve Çeker Ocaklarda sorunsuzca kullanılabilir. Aynı malzemeden Evye ve drip cupları da mevcuttur.    

deltalabcalismapolipropilen

Polipropilen

Polipropilen, çok geniş ve farklı sektörlere yönelik kullanımlara hitap eden termoplastik bir polimerdir. Bu yapısı sayesinde iyi bir kimyasal ve nem dayanımına sahip olup, ısıya karşı son derece hassas ve dayanıksızdır. Yüksek ısı altında form ve yapı değişikliğine uğrayabilir. Basit el aletleriyle kolayca işlenebilir olması, farklı uygulamalarda da tercih edilen bir malzeme olmasını sağlar.  

deltalabpaslanmazceliktezgah

Paslanmaz Çelik

Özellikle nem, sıvı çalışmalarının ve yüksek hijyen ihtiyacının olduğu alanlarda öncelikli tercih edilebilecek bir yüzey malzemesidir. Yekpare bir şekilde kenar bariyerli ve/veya tümleşik evyeli, arka sırtlıklı olarak üretilebilir. Çeşitli kimyasallara ve ısıya karşı iyi bir dayanım gösterir. Sert malzemelerle sürtünmeye bağlı olarak yüzeyi kolay çizilebilir.      

deltalabcalismahplkaplama

HPL Kaplamalı Yonga Levha Tezgahlar

Islak ve sıcak çalışma alanlarında çok fazla tercih edilmemektedir. Özellikle dokümantasyon masaları, cihaz tezgahları ve/veya kuru-toz kimyasallarla çalışma yapılacak alanlarda kullanımı daha uygun olmaktadır. Yüksek sıcaklıklara maruziyet ve yonga levha malzemeye sıvı nüfuzu durumunda kaplama yüzeyinde kabarmalar meydana gelebilir. Diğer yüzey malzemelerine göre daha ekonomik bir seçenek olmakla birlikte kullanım alanları daha kısıtlı ve kısa ömürlüdür.

deltalabcalismaakrilik

Akrilik Tezgahlar

Kolay işlenebilirliği sayesinde çok farklı şekil ve formlarda uygulamalar yapılabilir. Uygulama alanında belirli oranlarda yapılan imalat ve müdahalelerle, yekpare bir görünüm ve bütünlükte uygulanabilir. Kimyasallara ve ısıya karşı çok dayanıklı olmaması sebebiyle kullanım alanları kısıtlıdır.   

 
3WTURK CMS v8.3.1